Grįžti atgal
6 svarbiausi patarimai, kaip derėtis dėl atlyginimo.

Kaip laimėti derybas dėl atlyginimo 6 patarimai, padėsiantys gauti geriausią pasiūlymą


Įsivaizduokite, kad jūsų svajonių įmonės atstovas pakvietė jus į darbo pokalbį. Viskas klostosi gerai ir staiga kyla pagrindinis klausimas: kokio atlyginimo norite? Daugeliui žmonių derybos dėl atlyginimo yra nemalonios. Tokios derybos tampa dar nemalonesnės, jei aptariamas asmuo dar tik pradeda savo profesinę karjerą ir nežino kaip diskutuoti apie finansus.
Derybos dėl atlyginimo yra jūsų profesinės karjeros dalis. Šiame straipsnyje jums pateiksime naudingų patarimų, kaip išmokti derėtis ir taip užtikrinti, kad už visą savo įdėtą darbą gausite tinkamą atlyginimą.

Pasitikėjimas savimi ir asmeniniai sugebėjimai yra vieni iš svarbiausių kriterijų derantis dėl atlyginimo.

Į ką reikia atsižvelgti prieš derantis dėl atlyginimo ir derybų metu?

Atlikite išsamią analizę

Svarbu, kad prieš eidami į pokalbį atliktumėte išsamią analizę ir būtumėte pasiruošęs atsakyti į visus su atlyginimu susijusius klausimus. Jei būsite laikomas tinkamu kandidatu į darbą, kitas darbo pokalbio etapas bus apie jūsų atlyginimo reikalavimus. Todėl svarbu, kad ateitumėte pasiruošę. Kai kada yra sunku nustatyti tam tikrų darbų vidutinį darbo užmokestį. Čia gali padėti internetiniai forumai ir grupės. Taip pat galite užmegzti ryšius su jus dominančios pramonės šakos atstovu. „Zutzu“ skelbiamose darbo vietose yra nurodyta konkreti vieta ir atlyginimas, ir net jei vėliau norėsite dėl to derėtis, jūs nuo pat pradžių žinosite, kiek uždirbtumėte. Kai kuriais atvejais, ypač kai pokalbis vyksta telefonu, darbdaviai gali paprašyti nurodyti konkrečią norimo gauti atlyginimo sumą. Jei net neįsivaizduojate, kokio dyžio galėtų būti jūsų atlyginimas, tiesiog bandykite prastumti laiką. Pasakykite darbdaviams, kad jiems perskabinsite. Su atlyginimu susijusios problemos yra labai svarbios, todėl būtina įdėti kuo daugiau pastangų šias problemas išspręsti.

Nebijokite pasitraukti

Eikite derėtis su mintimi, kad derybų metu gali tekti pasitraukti. Nebijokite už savo įgūdžius prašyti didelės sumos ir darbdaviai pasielgs taip pat. Todėl prieš pradėdami derybas dėl atlyginimo, susidėliokite mintis. Apmąstykite kokio norėtumėte atlyginimo. Priimkite tik tokį atlyginimo pasiūlymą, kuris jums yra naudingas ir priimtinas ir leistų jums patogiai gyventi, tarkim metus, iki tol, kol sulauksite paaukštinimo. Kartais kanditatai puola į neviltį ir sutinka su mažesniu jiems siūlomu atlyginimu, nes pateikti savo norimą atlyginimo pasiūlymą jiems yra per sudėtinga.

Pasitikėkite savimi

Daugelis darbdavių yra savo srities specialistai. Jie greitai perpranta į darbo vietą aplikuojančius kandidatus ir jų silpnybes panaudoja savo naudai. Jūsų spinduliuojamas pasitikėjimas savimi gali lengvai paveikti derybų eigą. Per darbo pokalbį laikykite aukštai iškėlęs galvą bei išlaikykite pasitikinčio savimi ir pozityvaus žmogaus veido išraišką.

Nebijokite klausti

Pradėkite derybas užduodami daug klausimų. Pirmiausia paprašykite darbdavio pateikti savo pasiūlymą. Užduodami klausimus darbdaviui, galėsite įvertinti darbdavio baimes, motyvaciją ir prioritetus. Kai žinodami, galėsite priimti pagrįstus ir sau naudingus sprendimus.

Išdėstykite savo argumentus

Pateikite savo pasiūlymą ir būkite pasirengę jį pagrįsti svariais argumentais. Galite kalbėti apie statistiką, atliktus projektus ir kt. Nebūkite agresyvūs. Dėstydami argumentus išlikite ramūs ir pasitikintys savimi.

Mąstykite apie ateitį

Nepamirškite apie savo ateities planus. Ar manote, kad jūsų atsakomybė įmonėje augs? Ar jūsų dabartinis vaidmuo leistų jums tobulinti savo įgūdžius? Kokia yra įmonės ateitis ir ar jūsų ir įmonės tikslai sutampa? Visada žvelkite į priekį ir nevertinkite tik skaičių. Jei gausite darbo pasiūlymą, tai dabartinės derybos dėl atlyginimo nebus diskusijų dėl atlyginimų ir premijų pabaiga. Visada bus periodiškas vertinimas ir veiklos peržiūra, kuomet galėsite paprašyti pakelti atlyginimą, jei manote, kad esate to vertas.

Išvados

Galiausiai derybos dėl atlyginimo nėra lengvas procesas, ypač karjeros pradžioje. Pritaikę šiuos patarimus praktiškai, tiek jūs tiek darbdavys tik išlošite. Todėl labai svarbu derybų metu išmokti išlikti ramiam, nešališkam ir pasitikinčiam savimi. Kokia jūsų derybų dėl atlyginimo patirtis ir kokiais patarimais galėtumėte pasidalinti su Zutzu bendruomene?


Job Interviews Zutzu Team ZUTZU

7 prieš kelis mėnesius

Pridėti komentarą

profile picture
Grįžti atgal

Dalintis straipsniu

Prenumeruok Zutzu naujienas ir gauk naudingos informacijos apie industriją ir daugiau
Prenumeruoti dabar

Naujausi ieškojimai

Naujos peržiūros