Grįžti atgal
8 patarimai, kaip prisitaikyti naujoje užsienio šalyje.

8 patarimai, kaip prisitaikyti naujoje užsienio šalyje.


Mintis persikelti į naują šalį gąsdina. Dažniausiai jaudulys ir džiugi nuotaika, kad persikėlesime į kitą šalį nustelbia bauginančias mintis iki tol, kol nesusiduriame su realybe.

Jau aptarėme geriausius persikėlimo į užsienį būdus, tačiau kas nutiks, kai įsėsite į traukinį ar lėktuvą, kuris nuskraidins jus į jūsų pasirinktą šalį? Daugelis žmonių, persikėlusių į kitą šalį, nesuvokia, savo kultūros svarbos tol, kol nepajaučia kitos. Tuo viskas nesibaigia. Nepamirškime ir apie kalbos barjerą. Nenustabu, kad anksčiau ar vėliau mintys apie gimtąją šalį pradeda neduoti ramybės.

Taigi, jei planuojate persikelti į kitą šalį, turėkite omenyje, kad jus užklups permainų banga. Kai 2015 m. persikėliau į Airiją, man reikėjo šiek tiek laiko prisitaikyti prie naujos realybės. Nusprendžiau neleisti situacijai manęs užvaldyti ir nusprendžiau priimti visus iššūkius su iškelta galva.

Nesvarbu kokios jūsų persikėlimo į kitą šalį priežastys, ar tai būtų darbas, ar nauji potyriai. Geriausias būdas prisitaikyti yra lengvai priimti naują patirtį ir kiek įmanoma labiau mėgautis kiekviena akimirka.

„Zutzu“ tinklaraščiai ir elektroninės knygos, ką tik persikėlusiems į naują šalį žmonėms suteikia informacijos apie tai, kaip jie gali prisitaikyti prie naujojo gyvenimo. Asmenims, kurie persikėlė į užsienį dar neturėdami darbo, „Zutzu“ gali pasiūlyti tinkamiausias jiems darbo galimybes.


Toliau pateikiame patarimus, kaip prisitaikyti naujoje užsienio šalyje:


Supraskite kultūrą

Pasidomėkite šalies, į kurią vykstate, kultūra. Aš patariu jums suprasti kitos kultūros elgesio normas - tai palengvina įsitvirtinimą šalyje. Nepasidomėjus kitos šalies elgesio normomis, galite patekti į nemalonias situacijas. Paieškokite informacijos internete ir išmokite šalyje priimtinų kultūros normų. Jei galite, susidraugaukite su šios šalies žmonėmis socialinėje erdvėje. Taip pat galite prisijungti prie bendruomenių ar kitų grupių, kuriose galėsite paklausti apie grupės narių patirtį. Atlikus šiuos veiksmus bus lengviau ir greičiau prisitaikyti.

Išmokite kitos šalies kalbą

Jei persikeliate į naują šalį, kurioje kalbama ne jūsų kalba, išmokite kalbą prieš pradėdami kelionę. Nereikia pasiekti aukščiausio kalbos mokėjimo lygio. Pradžioje išmokite bent keletą pagrindinių frazių. Susikoncentruokite į paprastus žodžius kaip „labas rytas“ „laba diena“, „labas vakaras“, „labas“, „kaip sekasi?“, „ačiū“ ir kt. Šie paprasti žodžiai leis jums lengviau bendrauti su žmonėmis. „Zutzu“ platformoje galite naudoti automatinius vertimus ir išsiversti darbo skelbimus bei bendrauti su potencialiais darbdaviais.

Susitaikykite su faktu, kad ilgėsitės gimtųjų namų

Namų ilgesys yra neatsiejama patirtis persikrauščius gyventi į kitą šalį. Svetima aplinka, žmonės, maistas, kalba ir kultūra gali priversti jus jaustis nepageidaujamais ar pasimetusiais naujoje šalyje. Nenuostabu, kad ypač dažnai susimąstysite apie gimtinėje paliktus draugus ir šeimą. Neleiskite, kad šios mintys užgožtų norą mėgautis ir tyrinėti kitą šalį. Užuot visą laiką kalbėję su draugais ir šeima, bandykite prasiblaškyti iškylaudami ar susirasdami naujų draugų.

Paverskite savo namus šventove

Įsirenkite butą taip, kad jame galėtumėte mėgautis ramybe. Jūsų buveinė turėtų būti jūsų šventovė. Įsitikinkite, kad padarėte viską, kad j atrodytų kaip namai. Įtraukite savo asmenybę į savo namus, pridėkite dalykų, kurie privers prisiminti ir įvertinti tai, ką palikote gimtojoje šalyje. Savo bute galite pakabinti mėgstamų savo artimųjų paveikslų ar nuotraukų. Taip pat galite nudažyti buto sienas panašia į savo gimtųjų namų spalva. Tai pavers jūsų naujuosius namus vieta, į kurią visuomet norėsis grįžti atgal.

Persikėlę į naują šalį, kuo jaukiau įsikurkite, kad jaustumėtės kaip namuose.

Nepamirškite tyrinėti ir smagiai leisti laiką

Keliaudami į kitą šalį susipažinsite su kitokiu gyvenimo būdu. Nebijokite ieškoti naujų ir nuostabių dalykų. Tai padarius, tampa lengviau įsikurti ir įvertinti savo naujos aplinkos grožį. Lankykitės populiariose vietose, pasivaikščiokite ir stebėkite viską, kas vyksta aplink jus.

Išbandykite tradicinį maistą

Neapsiribokite vien tik jau pažįstamu maistu. Išbandykite šalies tradicinę virtuvę, apsilankykite vietiniuose restoranuose ir sužinokite daugiau apie šios šalies kultūrą ir papročius.

Pertvarkykite savo dienotvarkę

Naujos šalies dienotvarkė skirsis nuo tos, kokia ji buvo jūsų gimtojoje šalyje. Tyrinėkite aplinkinius žmones ir pertvarkykite savo dienotvarkę taip, kad ji atitikų dabartinius jūsų poreikius.

Susidarykite planą ir jo laikykitės

Sugalvokite sąrašą dalykų, kurių norėtumėte pasiekti persikėlę į pasirinktą šalį. Neužtenka tik juos išvardinti. Noriai jų siekite ir įgyvendinkite juos.


Įsikurti naujoje šalyje yra tik pradžia

Bandydami prisitaikyti prie esamos situacijos, įsitikinkite, kad neprarandate savo dėmesio dėl to, kas vyksta jūsų naujoje aplinkoje. Nepamirškite savo artimųjų - bendraukite su jais ir palaikykite ryšį. Atstumas neturėtų būti pasiteisinimas. Gyvename skaitmeniniame pasaulyje, kuriame bendrauti per atstumą yra kaip niekad paprasta.

Ar šiuo metu gyvenate užsienyje? Kaip prisitaikėte prie naujų realijų persikėlęs į užsienį? Pasidalykite savo mintimis su kitais skaitytojais, vis dar galvojančiais persikelti į užsienį.


Moving and living abroad Zutzu Team ZUTZU

7 prieš kelis mėnesius

Comments

Agnieszka / Ksiegowy/księgowa

Agnieszka / Ksiegowy/księgowa 6 prieš kelis mėnesius

Pranešti įžeidimą

Mieszkam w Holandii, początki nie były łatwe. Ale z czasem zawsze jest lepiej :)

profile picture

Pridėti komentarą

profile picture
Grįžti atgal

Dalintis straipsniu

Prenumeruok Zutzu naujienas ir gauk naudingos informacijos apie industriją ir daugiau
Prenumeruoti dabar

Naujausi ieškojimai

Naujos peržiūros