Grįžti atgal
Praktiniai patarimai kaip susirasti darbą ir išsiskirti iš kitų

Kaip susirasti darbą užsienio šalyje ir išsiskirti iš kitų


Darbo pokalbis yra vienas iš pirmųjų žingsnių siekiant svajonių darbo. Tačiau prieš jus pakviesdami į darbo pokalbį, samdantys vadybininkai pirmiausia įvertins jūsų gyvenimo aprašymą ir internetines paskyras ir tik tuomet nuspręs, ar jūs esate verti jų dėmesio. Kiekvienas samdantysis vadybininkas ieškos jūsų paskyrų socialinėse platformose ir, su jūsų gyvenimo aprašymu ant stalo, jis galės susidaryti apie jus gan tvirtą ir aiškią nuomonę. Pirmas įspūdis yra svarbu, todėl jau pirmo pokalbio metu turite nepriekaištingai pasirodyti.

Taigi, kiekvieną kartą, kai tikrinate pelningą darbo pasiūlymą, galite nuspręsti, ar būsite išskirtinis talentas, kuriuo darbdavys negali atsižavėti, ar paprastas vidutiniokas, kurio gyvenimo aprašymą darbdavys išmes jau po pirmo darbo pokalbio.

Taigi, čia pateikiame keletą patarimų, kurie padės atkreipti įdarbinimo darbuotojų dėmesį ir išsiskirti iš kitų:

Žibėkite socialinio tinklo asmeninėse paskyriose

Jūsų asmeninės socialinio tinklo paskyros gali suteikti darbdaviams daug ir išsamios informacijos. Nepamirškite, kad šiandienos darbdaviai mėgsta žinoti viską apie savo būsimus darbuotojus. Žmogiškųjų išteklių atstovams nebeužtenka vien jūsų gyvenimo aprašymo ir motyvacinio laiško. Savaime suprantama, kad šiuose dokumentuose save pateikiate nepriekaištingai. Taigi ką jie daro? Jie jus stebi socialinėje žiniasklaidoje. Perskaitykite savo „Twitter“, „Facebook“ įrašus, peržiūrėkite vaizdo įrašus „Instagram“. Naudodamiesi jais, jie gali sužinoti apie jūsų pasaulėžiūrą ir reiškiamą nuomonę. Ar jūs esate asmuo, kuris skelbia įrašus, pažymėtus „Nesaugu darbui“? O galbūt esate asmuo, kuris internete apkalbinėja savo viršininką? O gal dalinatės prieštaringomis nuomonėmis? Nedelsiant susitvarkykite savo asmenines paskyras taip, kad darbdaviams atrodytumėte kaip atsakingas darbo ieškantis asmuo.

Įdėkite papildomų pastangų

Darbdaviai beveik kiekvieną dieną gauna tūkstančius gyvenimo aprašymų. Anot „Glassdoor “, vidutiniškai organizacijos gauna apie 250 gyvenimo aprašymų kiekvienai darbo pozicijai, o iš tų kandidatų tik 4–6 kandidatai kviečiami pokalbiui ir tik vienas kandidatas gauna darbą. Kita stulbinanti „TheLadders “ statistika rodo, kad darbdaviai vidutiniškai užtrunka 6 sekundes peržiūrėti gyvenimo aprašymą ir nuspręsti ar kandidatas yra tinkamas. Kaip matote, konkurencija yra nuožmi ir norint išsiskirti iš minios reikia įdėti papildomas pastangas. Rodykite iniciatyvą. Pasidalinkite nuorodą į savo portfolio. Jeigu turite tinklaraštį, kuriame dalinatės savo mintimis apie jus dominančią darbo sriti, taip pat pasidalinkite.

Imkitės iniciatyvos

Mes kalbėjome apie tai, kad konkurencija ieškantis darbo yra arši. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad yra didelė tikimybė, jog gali tekti kurį laiką palaukti darbo vadybininko atsakymo. Jiems reikia išsiaiškinti, kurie iš kandidatų yra apsimetėliai, o kurie ne. Mažai tikėtina, jog sulauksite jų skambučio per jums pokalbio metu nurodytą laiką. Todėl turite imtis iniciatyvos ir pats jiems paskambinti. Anot „Careerbuilder “, jei kandidatas nesiima iniciatyvos ir laukia darbdavio skambučio, jo gyvenimo aprašymo atmetimo tikimybė išauga net 37%. Taigi, norėdami išsiskirti, turite ir pats domėtis dėl galutinio darbdavio atsakymo.

Norėdami išsiskirti iš kitų ir susirasti savo svajonių darbą, turite susikurti nepriekaištingą gyvenimo aprašymą ir paruošti kitus dokumentus.

Patobulinkite savo dokumentus – venkite nuvalkiotų posakių

Nesitikėkite būti pastebėti, jeigu jūsų gyvenimo aprašyme ir motyvaciniame laiške yra pilna gramatinių klaidų. Taip, įdarbinimo vadybininkas jus pastebės, tačiau blogąja prasme. Bent keletą kartų peržiūrėkite, ar nepalikote klaidų. Taip pat svarbu vengti nuvalkiotų žodžių, tokių kaip būdvardžiai, kuriuos galite rasti kiekviename gyvenimo aprašyme, pvz. motyvuotas, draugiškas, užsispyręs ir t.t. Turite atrasti naujus būdus tai perteikti. Galite tiesiai šviesiai pasakyti, kad gyvenimo aprašyme vengiate daugžiažodžiavimo ir bereikalingos informacijos. Norint susikurti gerą gyvenimo aprašymą, mažiau yra daugiau.

Išsiskirkite tinkamose vietose

Pagaliau išsiskirti iš minios nėra taip paprasta. Bet įmanoma. „Zutzu“ suteikė galimybę darbo ieškantiems asmenims patraukti būsimų darbdavių dėmesį. Dabar jums tereikės stengtis ir būti kūrybingiems. Tokiu būdu jūs būsite matomas bet kuriam samdančiam vadovui ir užsitikrinsite savo svajonių darbą naudodamiesi „Zutzu “ darbo skelbimų svetaine.


Job Search Zutzu Team ZUTZU

10 prieš kelis mėnesius

Comments

Guest

Guest 2 prieš kelis mėnesius

Pranešti įžeidimą

Buna cum sa fac ca sa găsesc și eu un lic de munca numele meu este Ionut

profile picture

Pridėti komentarą

profile picture
Grįžti atgal

Dalintis straipsniu

Prenumeruok Zutzu naujienas ir gauk naudingos informacijos apie industriją ir daugiau
Prenumeruoti dabar

Naujausi ieškojimai

Naujos peržiūros