Grįžti atgal
 Šeši būdai, kaip profesinių tinklų kūrimas gali padėti jūsų karjerai

Šeši būdai, kaip tinklų kūrimas gali padėti jūsų karjerai: Patarimai darbuotojams, kaip kurti profesinius tinklus


Daugeliui iš mūsų teko girdėti apie profesinio tinklo kūrimo pranašumus. Ypač svarbu turėti tinklų kūrimo įgūdžius tiems, kurie dirba užsienio valstybėje ir moka keleta užsienio kalbų. Tačiau ne visiems patinka tinklo kūrimo idėja.

Kai kuriems profesinių tinklų kūrimas atrodo pretenzingas ir manipuliuojantis. Tai gali būti neteisingai suprantamas veiksmas, kuomet žmonės yra pasikviečiami lipti karjeros kopėčiomis ir, jiems pasiekus viršūnę, jie yra negailestingai nustumiami nuo jų žemyn. Tai nėra tiesa. Taip yra todėl, kad vienaip ar kitaip, visi priklausome tam tinklui – per savo karjerą ir kitus gyvenimo aspektus.


Kodėl tinklų kūrimas yra svarbu?

Man, jaunam profesionalui, tik pradėjusiam savo karjerą, tinklų kūrimas nebuvo lengvas. Nė kiek nepadėjo ir tai, kad buvau intravertas ir kasdien reikėjo susitikti su naujais žmonėmis. Bet aš apie tai negalvojau. Ėjau oficialas pareigas, dirbau savo darbą ir maniau, kad kiti mane tiesiog pastebės ir padės man kilti karjeros laiptais. Ir vis dėlto mano karjera nesusiklostė taip, kaip aš to norėjau. Tik užmezgusi ryšius su savo darbo industrijos žmonėmis, pradėjau matyti sunkaus darbo metų duodamus vaisius. Naudodamasis „Zutzu“ platforma, aš sugebėjau rasti naujų ryšių, kurie padėjo vystytis mano karjerai.


Kodėl reikia kurti profesinius tinklus?

Tinklų kūrimas apima bendravimą su savo srities profesionalais, keitimąsi ryšiais ir informacija bei padeda atrasti būdų padėti vieni kitiems. Tai nereiškia, kad visi asmeniniai santykiai turi virsti profesiniais ir atvirkščiai. Priešingai, užmezgti ryšius – reiškia pripažinti, jog mums reikia vienas kito, kad galėtumėme įgyvendinti savo idėjas ir svajones.

Bendradarbiavimas su jūsų srities profesionalais jūsų yra tik vienas iš profesinių tinklų kūrimo būdų.

Būdai, kaip profesiniai tinklai gali padėti jūsų karjerai

Profesiniai ryšiai padeda pritraukti naujų klientų

Tik tuomet, kai pradėjau dalyvauti tinklų kūrimo renginiuose, įvairiuose suvažiavimuose, praktiniuose užsiėmimuose ir seminaruose, klientai pradėjo domėtis mano įmonės veikla. Šiuose renginiuse dalyvauja daug specialistų, norinčių padėti tavo verslui pasiekti kitą lygį. O tu gali tapti jų tobulu partneriu.

Būkite savo srities specialistais

Darbo ieškantiems asmenims, tinklų kūrimas yra ypač aktualus. Darbdaviai ieško talentingų žmonių įvairioms darbo pozicijoms užimti, o jūsų tinklų kūrimo įgūdžiai tam gali puikiai pasitarnauti. Galėsite rekomenduoti savo įmonei talentingus darbuotojus, o vadovybė tai įvertins ir jūsų, kaip darbuotojo vertė įmonėje pakils. Daugeliui žmonių yra lengviau dirbti su asmenimis, kuriuos jie pažinojo dar prieš pradėdami dirbti pasirinktoje įmonėje.

Tobulinkite savo socialinius įgūdžius

Mes jau aptarėme būdus, kaip specialistai gali tobulinti savo socialinius įgūdžius. Tinklų kūrimas suteikia jums galimybę šiuos įgūdžius tinkamai panaudoti. Bendradarbiaudami su kitais žmonėmis pradėsite labiau pasitikėti savimi, išmoksite bendravimo įgūdžių ir lengvai išreikšite savo mintis. Tai taip pat padeda jūsų viešam kalbėjimui, o šis sugebėjimas yra būtinas norint tapti tikru profesionalu.

Tapsite labiau pastebimi

Tam tikri darbai reikalauja būti dažnai matomiems. Tai padeda formuoti jūsų statusą ir laimėti daugiau klientų. Todėl dalyvaukite profesiniuose renginiuose, kalbėjimo užsiėmimuose ir kt., kur galėtumėte būti labiau matomi. Tai darydami, įgysite patikimumą ir lengviau susikursite klientų ratą.

Mokėsite iš klientų gauti svarbią informaciją

Tinklų kūrimas gali būti geriausias būdas sužinoti apie naujausias jūsų darbo srities tendencijas ir pokyčius. Taip pat tinkle galima pasisemti neįkainojamos informacijos, kuri gali padėti jūsų vykdomai veiklai. Įsivaizduokite, kad esate būtent tas asmuo, į kurį įmonės vadovybė visuomet kreipiasi kai reikia pasirašyti svarbius įmonei sandorius, nes jūs turite keletą kontaktų, kurie galėtų padėti įmonei pasiekti savo tikslų. Turint bent kelis tokius kontaktus, darbuotojo vertė išaugs šimteriopai.

Darbo pasiūlymai ir galimybės

Remiantis tyrimais, 70% žmonių dabartinei darbo pozicijai pasiekti padėjo tinklų kūrimas. Tinklų kūrimas gali suteikti jums darbo galimybių apie kurias jūs niekada nesvajojote.

Tinklų kūrimas kaip gyvenimo būdas

Taigi nėra jokios priežasties nesijungti į tinklą. Nesvarbu, kurioje pramonės šakoje atsidursite, tinklų kūrimas yra labai svarbus jūsų profesiniam augimui. Norėdami rasti daugiau galimybių užmegzti ryšius tiek su darbuotojais, tiek su darbdaviais, pasinaudokite tarptautine „Zutzu“ darbo paieškos platforma ir užsitikrinkite sau profesinę sėkmę. Kokią jums buvo naudingas tinklų kūrimas ir kaip tinklų kūrimas padėjo jums jūsų karjeroje?


Networking Zutzu Team ZUTZU

10 prieš kelis mėnesius

Comments

Guest

Guest 9 prieš kelis mėnesius

Pranešti įžeidimą

Wow, this is really good post

profile picture

Pridėti komentarą

profile picture
Grįžti atgal

Dalintis straipsniu

Prenumeruok Zutzu naujienas ir gauk naudingos informacijos apie industriją ir daugiau
Prenumeruoti dabar

Naujausi ieškojimai

Naujos peržiūros